Şirketimiz Hakkında

Lidya Ventures grup şirketi olan ve Insurtech endüstrisine odaklanarak yazılım çözümleri sunan Agito, 1997'den beri sigorta şirketleri için tüm branşlarda hizmet vermektedir. Agito, müşterilerine daha iyi değer sunmak için insan sermayesini, kurumsal bilgisini, teknolojisini ve süreç altyapılarını sürekli geliştirerek operasyonel mükemmelliği ile dikkat çekmektedir. 22 yıllık sektörel tecrübenin yanı sıra kurumsal bilgi sistemleri mimarisi ve yazılım geliştirme süreçlerindeki birikimini, proje yönetim yetkinlikleri ile de birleştirerek 50 ‘den fazla projeyi başarılı bir şekilde hayata geçirmiş, üretmiş olduğu çözümler ile sigorta sektörüne pek çok "artı değer" kazandırmayı başarmıştır. Bu doğrultuda Agito, bugün itibariyle tüm sigortacılık branşlarında 30’un üzerinde referansa ulaşmıştır.

CEO'dan Mesaj

Tarİhçe

1997
 • Kuruluş "Akademi"
 • Hayat ve Sağlık Sigortaları Çözümleri
2002
 • Probil Grup 
 • BES Çözümleri
 • EGM Sistemi Uygulaması
2005
 • Elementer Sigorta Çözümleri
2011
 • Lidya Ventures
 • Deloitte Technology Fast 50 Turkey Winner
2013
 • BT-Grup
 • "AGITO"
 • Deloitte Technology Fast 50 Turkey Winner
2016
 • AGITO SaaS
 • Deloitte Technology Fast 50 Turkey Winner
2017
 • Life4All - L4U
 • Health4All
 • GI4All - GI4U
 • AGITO İzmir Ofisi
2018
H1
 • Ürün Şirketine Dönüşüm
 • Gartner Magic Quadrant
 • Celent Profile
2018
H2
 • Securins
 • AGITO Integrator
 • AGITO Consultancy
2019
H1
 • Agito SmartUW
 • Agito Analytics
2019
H2
 • Global Market
 • InsurTech PartnerHUB
 • Celent Full Profile
 • Gartner MQ

VİZYON

Türkiye ve yakın coğrafyasının lider Sigortacılık İş Çözümleri sağlayıcısı olmak.

MİSYON

Ürünlerimizi, müşterilerimizin rekabet gücünü artıracak şekilde sürekli geliştirmek, hizmetlerimizi, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapılandırmak, operasyonumuzu ve teknolojimizi, müşterilerimize sunduğumuz değer önerisini daha ileriye taşıyacak şekilde mükemmelleştirmek.

YÖNETİM KURULU

TURGUT GÜRSOY

1963 doğumlu olan Turgut Gürsoy, Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunudur. Turgut Gürsoy 1984'ten beri ICT sektöründe faaliyet göstermektedir. İlk şirketi olan Probil'i 1989 yılında kurmuştur. Probil, Türkiye'nin en büyük bağımsız IT & Technology çözümleri grubu haline gelmiştir. Proserv ve ProNetwork gibi Probil'e bağlı şirketler olarak birkaç şirket daha kurulmuştur. 2000 yılında Probil ilk özel sermaye yatırımını almış ve 2011 yılında Netaş şirketi devralmıştır. Probil, Microsoft ve Cisco'nun en büyük iş ortaklarından biri olarak hizmet vermiştir. Probil Netaş tarafından satın alındıktan sonra, Turgut Gürsoy, son şirketi Lidya Ventures'ı kurmasına yol açan birkaç yatırım yaptı. Lidya Ventures, İnternet, Yazılım, Mobil Reklam, Siber Güvenlik, Sağlık Hizmetleri, InsurTech, Emlak, Yiyecek ve İçecek ve markalı tüketici ürünlerine yatırım yapan bir girişim sermayesi şirketidir. Lidya Ventures, şirketlere nihai potansiyellerini karşılamalarına yardımcı olacak fonlar, yönetim stratejileri sağlayarak daha fazla evrimleşmeye çalışan daha ileri aşamadaki şirketlere yatırım yapıyor. 2008-2012 yılları arasında TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. Bu dönemde e-fatura piyasaya sürüldü.

TURGUT GÜRSOY

Yönetim Kurulu Başkanı

EMRE OMACAN

1967 yılı doğumlu olan Bahadır Emre Omacan Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuş, daha sonra Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi almıştır. Bahadır Emre Omacan Profesyonel kariyerine 1991 yılında IT Uzmanı olarak başlamıştır. 1993-1997 yılları arasında İsviçre Sigorta ve İsviçre Hayat Sigorta’da IT Müdürü olarak çalışma yaşamına devam etmiştir. 1997 yılında kurulan Agito’nun kurucu ortaklarından olan ve Agito Hayat Sistemi ile Genel Sigortacılık Ürünleri’nin tasarım ve geliştirilmesinde bilfiil görev alan Bahadır Emre Omacan, 2007 2015 yılları arasında, Agito’da Genel Müdürlük görevini yerine getirmiştir. 2015 yılından itibaren Agito bünyesinde CEO olarak görevine devam etmektedir. Bahadır Emre Omacan aynı zamanda BIYESAM’ın kurucularındandır ve halen Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

EMRE OMACAN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

ALPASLAN GÜRSOY

1965 doğumlu olan Alpaslan Gürsoy, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi mezunudur. 1989'dan 1994'e kadar Probil'in yan kuruluşlarından Özge Bilgi İş'de Yazılım ve Eğitim Müdürü olarak çalışmıştır. Aynı dönemde 1990 - 1992 yılları arasında Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nde yazılım ve eğitim danışmanı olarak görev almıştır. 1994-1996 yılları arasında Probil Servis Departmanını yönetmiştir. 1996 yılında ProServis'in kuruluşundan sonra, Genel Müdür görevini üstlenmiş ve 2000 yılında Probil ile ProServis'in birleşmesine kadar sürdürmüştür. Birleşme sonrasında Probil'de Servis ve Operasyon Direktörü olarak çalışma yaşamına devam etmiştir. 2006 yılında, BDH'nin kurulmasından sonra BDH'de Genel Müdür rolünü üstlendi ve bu görevi Temmuz 2008'e kadar sürdürdü. Alpaslan Gürsoy şu anda Enocta, Agito ve Blesh yönetim kurullarında görev yapmaktadır.

ALPASLAN GÜRSOY

Yönetim Kurulu Üyesi

CENGİZ DOLKAY

1969 doğumlu olan Cengiz Dolkay, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde lisans ve Deprem Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi almıştır. Cengiz Dolkay profesyonel iş yaşamına 1992 yılında IT Uzmanı olarak başlamıştır. 1992-1997 yılları arasında ise sırasıyla Halk Yaşam Sigorta, İsviçre ve İsviçre Hayat Sigorta, Demir Hayat Sigorta firmalarında IT Müdürü olarak görev yapmıştır. 1997 yılında kurulan Agito’nun kurucu ortaklarından olan Cengiz Dolkay, Agito Sağlık ve Agito Bireysel Emeklilik ve Hayat Bilgi sistemlerinin tasarım ve geliştirmesinde bilfiil görev almıştır. Dolkay, Agito İş Geliştirme ve Satış Birimi’nden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

CENGİZ DOLKAY

Yönetim Kurulu Üyesi

HİLMİ GÜNGEN

Yönetim Kurulu Üyesi

MUTLU UĞURSAL

1971 doğumlu olan Mutlu Uğursal, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Mutlu Uğursal profesyonel iş yaşamına 1993 yılında IT Uzmanı olarak başlamıştır. 1993-2005 yılları arasında ise sırasıyla Bayındır Hayat Sigorta, Tepe Teknoloji ve IBM POS A.Ş.'de çalışmıştır. IBM'de çalıştığı sırada İngiltere ve İsrail katılımlı çok uluslu projelerde görev almıştır. 2006 yılında kurulan Bt-Grup'un kurucu ortaklarından olan Mutlu Uğursal, Bt-Grup'un Sağlık Bilgi sistemi uygulaması olan BtHuman'ın tasarım ve geliştirmesinde bilfiil görev almıştır. Üç yılı aşkın bir süre Agito Hizmet Merkezi Hayat ve Emeklilik ürün ailesi Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Uğursal, 2015 yılından bugüne ise Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir.

MUTLU UĞURSAL

CEO

SELEN ENGÜR ÖZKIRIM

1974 doğumlu olan Selen Engür, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel iş yaşamına 1996 yılında PricewaterhouseCoopers’da başlayan Selen Engür, 2001 ve 2005 yılları arasında Doğan Yayın Holding’de Mali Kontrol Müdürü olarak görev almıştır. 2005 yılında ise Doğan Ofset’de Mali İşler Direktörlüğüne terfi etmiştir. 2006 ve 2011 yılları arasında Probil Bilgi İşlem Destek ve Danışmanlık A.Ş.’de Mali ve İdari işler Müdürü olarak çalışmıştır. Selen Engür, Agito Mali ve İdari İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

SELEN ENGÜR ÖZKIRIM

CFO

YÖNETİM EKİBİMİZ

GÜLŞAH SEZEK

1977 doğumlu olan Gülşah Sezek, 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri ve Mühendislik Bölümünde yüksek lisans yaptı. Halen Okan Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi ve Organizasyonu alanında doktora çalışmasına devam ediyor. Özellikle organizasyonlarda iş tasarımı, kurumsal girişimcilik ve yenilik konularında uzmanlaşmış ve bu alanda akademik çalışmalarına devam etmektedir. İTÜ Çekirdek Erken Faz Kuluçka Merkezi'nde, teknoloji ve sigorta alanında çalışan girişimciler için liderlik, yazılım ve iş süreçleri konularında mentorluk desteği sağlamaktadır. Profesyonel kariyerine 2002 yılında Doğuş Otomotiv'de hizmet mühendisi olarak başladı. Daha sonra 2003-2006 yılları arasında İsviçre Sigorta'da mühendislik ve trafik kazası bölümlerinde uzman olarak çalıştı. 2006 yılında Agito'ya katıldı ve bu süre zarfında İş Analizi ve Proje Yönetimi Ofislerinde Grup Müdürü olarak görev yaptı. 2016'dan beri Agito'da Proje Geliştirme ve Uygulama Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

GÜLŞAH SEZEK

Proje Geliştirme ve Uygulama Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı

TOLGA OKUMUŞ

TOLGA OKUMUŞ
Support & Requirements

TOLGA OKUMUŞ

Ürün Değişim Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı

MÜBİN FAKIOĞLU

MÜBİN FAKIOĞLU
Project & Contract Management

MÜBİN FAKIOĞLU

Proje ve Kontrat Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı

HASAN TUĞRUL AYDOĞAN

HASAN TUĞRUL AYDOĞAN
Sales & Business Development

HASAN TUĞRUL AYDOĞAN

Satış ve İş Geliştirme Direktörü

SERTİFİKALAR

ISO 27001

Client Image

Gartner Magic Quadrant

Client Image

Bilişim 500

Client Image

Bize Katılın

İŞ BAŞVURU FORMU


POZİSYON

CV Ekle